عنوان خبرکمک سازمان بین ­المللی کار(ILO) به اوکراین به منظور ارتقای ایمنی و بهداشت کار در معادن آن کشور
(شاخه: ديگر...)
ارسال شده توسط مقصودلو
يكشنبه 25 تير 1396 - 17:16:06


سازمان بین ­المللی کار(ILO) در اجرای برنامه کار شایسته در کشورهای عضو آن سازمان به اوکراین به منظور ارتقای ایمنی و بهداشت کار در معادن کمک می کند.

بهره برداری از معادن در اوکراین با اشتغال 220/000 کارگر یکی از بزرگترین صنایع آن کشور محسوب می گردد؛ حوادث رخ داده در سال 2014 میلادی در معادن آن کشور  موجب مرگ 111 معدنچی گردید که در این میان سهم معادن زغالسنگ زیر زمینی با 99 کشته بیش از 80 درصد حوادث منجر به فوت را به خود اختصاص داده است.

در این راستا با الحاق آن کشور به مقاوله نامه ایمنی و بهداشت کار در معادن (شماره 176 ) در سال 2011 و متعاقب آن تقویت ظرفیت بهره گیری از همکاری شرکای اجتماعی و بین المللی، یک پروژه مشترک به منظور انجام اقدامات عملی با هدف ارتقای ایمنی و بهداشت کار  میان سازمان بین ­المللی کار(ILO) و آن کشور شکل گرفت که منابع مالی آن پروژه با بودجه 600/000 دلار کانادا از طریق دولت کانادا طی سال های 2017 لغایت 2020 تامین اعتبار گردیده است.

اهداف اصلی این پروژه شامل:

1-   کمک به توسعه و پیاده سازی راهبردهای نوین ارتقای ایمنی در معادن مطابق استانداردهای سازمان بین المللی کار و اتحادیه اروپا،

2-    تقویت و توانمندسازی شرکای اجتماعی به منظور ارتقای مدیریت ایمنی و بهداشت کار در معادن؛ و

3-  ترویج فرهنگ پیشگیرانه ایمنی از طریق اشتراک گذاری اقدامات موثر و مناسب ایمنی در ارتقای ایمنی و حفاظت فنی در معادن است.

منبع خبر: وبگاه سازمان بین ­المللی کار(ILO)

13 جولای 2017

 




این خبر از طرف مركز تحقيقات و تعليمات حفاظت فنی و بهداشت كار
( http://crtosh.mcls.gov.ir/news.php?extend.9694 )