به پورتال مركز تحقيقات و تعليمات حفاظت فنی و بهداشت كار خوش آمدید. **** سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال****
وسايل حفاظت فردي مورد تاييد مرکز

گالری تصاویر
افتتاح گروه تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار استان گلستان
دومین نمایشگاه بین المللی بهداشت، ایمنی، محیط زیست، آتش نشانی و امداد و نجات
كارگاه هاي برتر ايمن سال 1394
انعقاد تفاهم نامه في مابين مركز و جهاد دانشگاهي كشور
بازديد مدير كل مركز ملي بهداشت و سلامت وزارت كار كشور عراق
توليدات فرهنگي آموزشي مركز

ايمني و بهداشت كار
سخن روز

پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به مناسبت روز ایمنی و بهداشت کار

«باسمه تعالي»

[«مَنْ قَتَلَ نَفْسا بِغَيرِ نَفْس اَوْفساد في­ الارض فَكَانَما قَتَل­ الناس جَميعاً وَ مَنْ اَحْیاها فَکَانما اَحْیا الناس جَمیعاً»

هر کس نفسي را بدون حق قصاص و يا بي آنكه فساد و فتنه ­اي در روي زمين كند به قتل رساند مثل آن باشد كه همه مردم را كشته و هر كس نفسي را حيات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آنست كه همه مردم را حيات بخشيده.]

«سوره مائده آيه 32»

نيروي انسانی مولد كشور به عنوان مهمترین سرمایه ملی و از بنیان‌هاي توسعه اقتصادي و اجتماعي محسوب می­ گردد و بی تردید شكوفایی اقتصادی و صنعتی بدون داشتن نيروي كار سالم امكان پذير نخواهد بود.

 

ادامه مطالب....

بازدید مهندس بازوند، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مدیران کل آن حوزه معاونت از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

 

بررسی مشکلات معادن زغالسنگ کشور با حضور معاون وزیر و مدیران حوزه معاونت روابط کار و اعضای انجمن های صنفی معادن زغالسنگ

 


 

يكشنبه 25 تير 1396 - 03:45:10    نسخه مناسب برای چاپ
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:
معدن یورت شکل دیگری از رابطه دولت – ملت را به تصویر کشید/ جامعه‌ای که به کارگر عزت دهد، رنگ خوشبختی را می‌بینید
دکتر ربیعی در نمایشگاه عکس کارگران معدن زمستان یورت که شنبه شب مورخ 96/4/24 در محل برج میلاد تهران افتتاح گردید، گفت: جمعی که اینجا حضور داریم از چند جهت قابل تامل است چراکه موضوع معدن زمستان یورت به تنهایی پر از انگیزه برای ماندگاری و حرف زدن است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: کار عکاسان هنرمند در معدن یورت صرفا به تصویر کشیدن ناامنی نبود و این امر تبدیل به یک نماد برای برنامه‌ریزی‌های پیشرو شد.
وی  با بیان اینکه مساله عکس و پرداختن عکاس به مسایل اجتماعی بر اهمیت این نمایشگاه افزوده است، تصریح کرد: باید از تلاش‌های حوزه هنری استان گلستان ، مدیریت بحران استان گلستان، دستگاه صنعت و معدن استان گلستان  در برگزاری نمایشگاه تقدیر کرد چرا که پیوند عکس وبحران در قالب عکاسی بحران حایز اهمیت است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه معدن عامل توسعه بوده و صنعتی بودن دنیا با آن پیوند خورده است گفت: معدن موجب بهتر شدن کیفیت زندگی جهانیان شده است اما کار برای کارگران در آن کار با جان است.
وی  افزود: به صورت کلی جدال انسان و طبیعت در معادن شکل می گیرد و باید متوجه بود که هر جامعه ای که غنی و ثروتمند می‌شود در پشت آن افرادی قرار دارد که با جان خود زندگی می کند.
وی ادامه داد: وقتی در پایان سال مزد تعیین می‌شود عده‌ای از قیمت تمام شده مزد و هزینه‌های تولید سخن می‌گویند اما باید توجه داشت همین کارگری که بر سر تعیین مزدش کشمکش است نقش بزرگی در حیات اجتماعی جوامع دارد.
دکتر ربیعی تاکید کرد: اگر کارگر در جامعه عزت یابد آن جامعه رنگ خوشبختی را می‌بیند. باید توجه داشت که اگر از ریه‌های کارگرانی که به مدت طولانی در معادن کار می‌کنند عکس بگیریم متوجه می‌شویم که توده‌های ذغال در ریه‌های آنها وجود دارد اما در پشت آن دست‌های خشن و چهره‌های در هم رفته ناشی از کار در معدن، قلبی مهربان و روح لطیف قرار دارد .
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بزرگان همواره توصیه‌ کرده‌اند انسان باید با مرگ دست و پنجه نرم کند، افزود: اگر بزرگان چنین توصیه‌ای کرده‌اند، آن توصیه به واقع درخصوص کارگران معادن صادق است.چرا که آنها با دست و پنجه نرم کردن با مرگ به صورت روزانه، از انسان به عارف تبدیل شده‌اند .
دکتر ربیعی در ادامه با بیان اینکه عکاسی تنها صحنه نگاری نیست افزود: عکاسی عمق مسایل سیاسی و اجتماعی را به تصویر می‌کشد.گاهی وقت ها چهار عکس از چهار صحنه متفاوت تاریخ تحول اجتماعی را نشان می دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همکاری با وزارت صنعت و معدن برای تدوین کتابچه حفاظت ایمنی ساختار معادن به عنوان یک دستورالعمل در معادن خبرداد.
او در ادامه با بیان اینکه عده‌ای قصد داشتند نوع مواجه دولت با حادثه معدن یورت را نمادی از اشرافی‌گری به تصویر بکشند، گفت: رییس جمهوری در هنگام سفرهای خود در ایام انتخابات گفته بودند به هیچ سفر استانی نمی‌روند مگر آنکه اولین سفر او استان گلستان و بازدید از آن استان باشد.
دکتر ربیعی افزود: من در پادگان نوده با خانواده‌های معدنچیان ملاقات داشتم چرا که می دانستم فضا در آن شهر ملتهب است اما وقتی که به آنجا رسیدم کارگران و خانواده‌های آنان با وجود مسایل و مشکلاتی که داشتند برخورد گرمی با نمایندگان دولت داشتند این درحالی است که عده‌ای تلاش می‌کردند یک فضای ۴ درصدی و ۹۶ درصدی را در آن شهر حاکم کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حادثه معدن یورت شکل جدیدی از رابطه دولت و ملت کشید و افزود: این درحالی است که تلاش ها بر مخدوش کردن رابطه دولت با مردم متمرکز شده بود اما دولت توانست با این بحران افکنی مقابله کند و از آن به سلامت عبور کند که این موجب شد نوع شکل جدیدی از دولت مسئول پیش روی افکار عمومی قرار داده شود.
او با بیان اینکه این وارتخانه از عکاسی رنج و از عکاسی مسوولانه حمایت می کند تصریح کرد: عکسی که  از من در هنگام حضور در معدن و در جمع کارگران  از معدن یورت منتشر شد  را به عنوان سند مسوولیت و پاسخگویی در محل کارم نصب کرده ام. تا هر وزیری که از این به بعد به این وزارتخانه بیاید بداند به چنین نگاهی به عمق مسایل اجتماعی وجود داشته است.
شایان ذکر است در این مراسم مظفری رئیس و  گودرزی و حسینی روسای گروه های مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار نیز حضور داشتند.
پیوندهای مرتبط


پايگاه هاي اطلاعاتي مفید
عناوين كتب به چاپ رسيده مركز

سخن رئيس مركز

تازه هاي ايمني

قوانين

پوستر هاي آموزشي مركز


اخبار منطقه
بازدید مهندس بازوند، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی از پروژه احداث گروه تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در عسلویه [ديگر...]
(سه شنبه 27 تير 1396 - 07:25:02)
توسط: مقصودلو

برگزاري کارگاه آموزشی ایمنی دیگ های بخار و ظروف تحت فشار ویژه مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی کار در تاریخ 96/04/28 توسط مركز تحقيقات و تعليمات حفاظت فني و بهداشت كار. [ديگر...]
(دوشنبه 26 تير 1396 - 05:19:58)
توسط: مقصودلو

کمک سازمان بین ­المللی کار(ILO) به اوکراین به منظور ارتقای ایمنی و بهداشت کار در معادن آن کشور [ديگر...]
(يكشنبه 25 تير 1396 - 17:16:06)
توسط: مقصودلو

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: معدن یورت شکل دیگری از رابطه دولت – ملت را به تصویر کشید/ جامعه‌ای که به کارگر عزت دهد، رنگ خوشبختی را می‌بینید [ديگر...]
(يكشنبه 25 تير 1396 - 03:45:10)
توسط: مقصودلو

برگزاری نخستین جلسه کمیته انضباطی مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی [ديگر...]
(شنبه 24 تير 1396 - 12:31:31)
توسط: مقصودلو

با حضور مهندس مشیریان معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراسم تقدیر از یاری‌دهندگان حادثه معدن زمستان یورت برگزار شد [ديگر...]
(پنجشنبه 22 تير 1396 - 15:35:02)
توسط: مقصودلو

بازدید مهندس بازوند، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مدیران کل آن حوزه معاونت از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار [ديگر...]
(چهارشنبه 21 تير 1396 - 04:45:09)
توسط: مقصودلو

بازدید مهندس بازوند، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مدیران کل آن حوزه معاونت از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار [ديگر...]
(سه شنبه 20 تير 1396 - 16:56:24)
توسط: مقصودلو

مسابقه ایمنی و حفاظت فنی


اوقات شرعی
آمارگیر
بازدید از این صفحه امروز
کل بازدید ها: 515
تعداد نفرات بازدید کننده: 7

بازدید از این صفحه در کل
کل بازدید ها: 226168
تعداد نفرات بازدید کننده: 2137

کل سایت
کل بازدید ها: 2754306
تعداد نفرات بازدید کننده: 537173
نظر سنجی


نظر شما درباره محتوای علمی و آموزشی این تارنما چیست؟عالی

خوب

متوسط

ضعیفارسال شده توسط مقصودلو
نظر: 16757
نظرسنجی قبلی


   
Copyright © 2009 Ministry of Cooperatives, Labour and Social Welfare
بازنشر مطالب مندرج در این وبگاه تنها با ذکر منبع مجاز است.